شنبه تا چهارشنبه ۱۷-۸ ۴۲۰۴ ۴۴۲۰ ۹۸۱۱+
  • FaceBook
  • Instagram
  • FaceBook

تأمین قطعات یدکی

تعمیرات و تأمین قطعات یدکی دستگاه ها، همواره از مهم ترین دغدغه های تولید کنندگان بوده است. شرکت گرما الکتریک به عنوان نماینده رسمی ANDRITZ در ایران، ضمن تولید قطعات مورد نیاز ماشین آلات، با واردات انواع قطعات مصرفی و یدکی همچون دای پلت و اکسترودر، شفت، رولر، تیغه آسیاب چکشی، تمامی قطعات برقی و الکترونیکی و ... از چین و اروپا، نیاز برندها را برآورده می سازد. در ادامه توضیحات مختصری در خصوص تعدادی از این قطعات ارائه می دهیم.
دای

دای ها یکی از بخش های مهم و حساس دستگاه های پلت هستند و ارتباط مستقیمی با افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها دارند، در دو شكل تخت يا نرمال (رینگی) ساخته مي شوند که البته در كارخانجات توليد خوراك دام و طيور، غالباً از نوع نرمال آن ها استفاده مي شود. در حقیقت مهمترین اجزای مصرفی پلت میل ها، دای و رولر هستند و از این جهت تعمیر و تعویض آن ها در دستگاه های قدیمی، نیازی اجتناب ناپذیر است.
رولر

همانطور که در قسمت قبل هم توضیح داده شد، رولر به همراه دای، محوری ترین کالای مصرفی در دستگاه های تولید پلت است. رولرها اقدام به هل دادن مواد جهت خروج از دای می کنند و از این روی، سلامت آن ها نقش موثری در افزایش بازدهی محصول نهایی خواهد داشت.
رولرها در چندین الگوی مختلف طراحی شده اند تا با عملکرد قالبهای آن مطابقت داشته باشند. این قطعات در شرایط بسیار سخت کار می کنند. بنابراین، لازم است ابعاد دقیق و روند سخت شدن آن ها دارای بالاترین استانداردها باشد. 
تیغه های آسیاب چکشی

از آنجاییکه ضربه های وارد شده به مواد توسط این تیغه صورت می گیرد، به مرور زمان دچار خوردگی می شود؛ لذا جنس و استحکام آن در ماندگاری دستگاه و البته کیفیت خوراک تولید شده بسیار موثر است. امروزه در نسل سوم فولادها، تیغه ها مقاومت و دوام خوبی را در برابر سایش از خود نشان می دهند.
گرما الکتریک این آمادگی را دارد تا تیغه هایی در هر اندازه یا شکل، متناسب با تمامی مدل های آسیاب چکشی تهیه کند.